Pazartesi, Nisan 17, 2006

PORTAKAL YOLU

love is a summer mirage
(KİMAGURE ORANGE ROAD) : 1987 yılında Japonya'dan çıkarak tüm dünyada fenomen olmuş bir çizgi diziydi. Biz de 1991 yazında TRT'de izlemiştik. Kahramanımız Kyoske Kasuga, yeni taşındığı şehirde Madoka diye bir kıza ilk görüşte aşık oluyordu. Ancak Madoka'nın çocukluk arkadaşı, saftirik Hikaru da Kyoske'ye aşık olduğundan Madoka aradan çekilmeye karar veriyordu. Bu dizide işte bu üçlü aşk öyküsü ekseninde liseli gençlerin maceralarını izlemiştik. Kyoske'nin esrarlı telekinetik güçleri vardı, eşyaları hareket ettirir, zamanda seyahat edebilirdi. Ama çok kararsızdı, büyüleyici Madoka mı, çıtır Hikaru mu, bir türlü seçemezdi. Harika bir çizgi filmdi, müzikleri de çok güzeldi.

15 yorum:

Adsız dedi ki...

Hastasıydım. Ama uzun süre yayında kalmadı diye hatırlıyorum.

Adsız dedi ki...

Gelmiş geçmiş en baba çizgi filmdi.3 kız kardeş hastasıydık. Şimdi olsa hiç gocunmaz yine izleriz. Maduka gibi bi kişilik çizgi film alemine daha gelmemiştir, gelemez de. Jenerik parçaları mükemmeldi ve en cok da bu şarkılar için verilen linklere sevindik. Bu arada DVD sini alıp tüm bölümlerini izlemekten söz etmişsiniz ki bu bizim de cok istediğimiz bir şey. Nereden nasıl edinilir bilgilendirirseniz cok seviniriz. Biz cok sanslıymışız,şimdiki cocuklar uyduruk çizgi filmlerle büyüyo. Site harika,herkese cok teşekkürler. N-N-N mail:nilayiz@gmail.com

peksimet dedi ki...

http://www.mybittorrent.com/anime/bittorrent_121446_files.html
adrsinden bu anime nin torrent ini indirip bilgisayarınıza indirmeye başlıyabilirsiniz!İyi seyirler ;)

Adsız dedi ki...

Arkadaşlar portakal ylu yayından kaldırılıdı çünkü, ol miktarda cinsel öğe içeriyordu..

Adsız dedi ki...

hayır arkadaşım KOR hiçbir zaman cinsel öğe yada erotik bir unsur içermiyordu yalan yanlış konuşma
http://www.portakalyolu.com bu adresten öğrenebilirsiniz.

Adsız dedi ki...

ben buna bayilirdiiim ay o maduka midir nedir karizma sey bi saksafon uflerdi saclari booollle dalga dalga ucusurdu falan
ilk genckizlik gunlerimin tatli sicak pembe yanakli gunleri
icim bi hos oldu
hay allah mustehakkinizi vere ...

Caglar dedi ki...

Maduka ya ailecek hastaydık :) hatta bir siir bile yazmistim ,reklam olmasin diye paylasmiyorum :)

nerkn dedi ki...

yaf yıllar sonra bi arkıma anlatınca tekrar bulmuştum, şimdide ne roadtı diye bi sürü kafa patlatırken buldum.

ama çok kısa bi süre yayınlanmıştı. Ve nasıl bağımlılık yapmıştı.

Cinsel öğe içeriyomuş, sanırım trt kesmekten bıkmıştır. Açıkçası yıllar sonra izlediğimde youtube'dan hani cinsel değilki estetik ki.

emeraude dedi ki...

ASılnda dönemine göre biraz fazla bir animeydi. Şimdi yayınlansa garipsenmez. Yani özel kanakın biri card captor sakura'yı yayınladı ki orada bir erkek diğerinden hoşlanıyor, bu kimagure orange road (portakal yolu) da görülen aşk romantizim temasının ne derece aşar tartışmak gereksiz olur sanırım. 48 bölüm , 8 yada 10 bolumluk oav ve iki sinema ile sona eriyor portakal yolu ve muzikleri cidden harika açılış ve kapanış muzikleri ile içinde çalan jenina parçasını çok severim:)

Göksun dedi ki...

91'in yaz kuşağında çizgi filme boşmuşlardı bizi ne güzel. Hatta gazetelerde aksi görüşte yazılar çıkmıştı "biraz da kadın programı olsun ayol" diye.

makpialuta dedi ki...

nasıl da geçmişti bütün bir yaz..her gün değildi değil mi ben çarşamba saat 12:00 diye bir program anımsıyorum ama yanılıyor da olabilirim tabi..ama çok çok iyi hatırladığım bi şey var ki o da portakal yolunu kendi aramızda canlandırarak oynamamız..ben maduka(madoka) idim :) ne kadar mutlu olurduk canlandırırken bile..üstüne ne çigi filmler geldi geçti bu kadar içimi ısıtan bir başka çizgi film anımsamıyorum..
portakal yolunun erotik olduğu konusuna katılmıyorum ..trt nin gösterdiği tavır özellikle son yıllarda benim için saçmalık boyutunu da aştığı için henüz herşeyin içini (cinselliğin bile) boşaltmadığımız o yıllarda televizyonda iyi bile yer etmiş diyorum portakal yolu için..bir çizgi filmin erotiklik sınırı nne kadar olabilir ki ayrıca ( tabi japonların mangasından bir örnek değilse ki portakal yolu çocuk animasyon grubundandı yetişkinlerin mangasından değil).. velhasıl-ı kelam muhteşem bir çizgi filmdi..yine olsa yine izlerim..yine oynarım..:))

Adsız dedi ki...

The fourth wow power leveling latest game in wow power leveling Warcraft series is ‘wow power leveling’. Also known as wow power leveling, it represents a wow power leveling multiplayer online wow power leveling game, the best of wow power leveling kind. Initially, it was wow gold it be released in 2001, but wow powerleveling was delayed wow powerleveling 2004, thus wow powerleveling the 10 years ofwow powerleveling franchise of thiswow gold series. The world of warcraft power leveling was not world of warcraft power levelingfulfilling, because wow power levelproblems with wow power level server’s stability power leveling wow performance occurred, but power leveling wow game still power leveling wow a financial success powerleveling wow the most powerleveling wow game of its kind. The number cheap wow power leveling users that play Maple Story mesos, exceeds 8.5 MapleStory mesos, worldwide.As a form ms mesos,recognition for mesos,outstanding popularity, the game SilkRoad Gold, received aSRO Gold, of awards. Now the question eq2 plat, why is eq2 gold, game eq2 Platinum, popular? For anyoneEverQuest 2 Platinum, played the previous EverQuest 2 gold, and EverQuest 2 plat, already initiated lotro gold, the mysterious world lotr gold, the breathtaking Lord of the Rings online Gold, this Rolex Replica nothing but an Replica Rolex adventure that continues the story of ‘Warcraft III: Frozen Throne’, four years after conclusion, in the world of Azeroth. The game is online role-playing, the previous versions being online and offline strategy games. The major thrills and unique features are present as in every Blizzard game.

emeraude dedi ki...

Trt'nin yayın kuşağının adı Tatil ekranı idi çok hoş çizgi filmler ve çocuk sinemaları yayınlanırdı.

Adsız dedi ki...

warhammer gold warhammer money warhammer accounts tibia money tibia gold tibia item runescape accounts buy runescape accounts runescape money runescape gold runescape gp runescape power leveling runescape powerleveling cheap rs2 powerleveling runescape equipment buy rs equipment runescape runes cheap rs2 runes runescape logs cheap rs2 logs runescape items buy runescape items runescape quest point rs2 quest point cheap runescape questpoint runescape gold runescape items runescape power leveling runescape money runescape gold buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape accounts runescape gp runescape accounts runescape money runescape power leveling runescape powerleveling tibia gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling runescape questpoint rs2 questpoint Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling Hellgate money Hellgate gold buy runescape logs buy rs2 items cheap runescape items Hellgate London gold Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold runescape items rs2 accounts cheap rs2 equipments lotro gold buy lotro gold buy runescape money buy runescape gold buy runescape runes lotro gold buy lotro gold runescape money runescape gold cheap rs2 powerleveling eve isk eve online isk buy runescape power leveling rs2 power leveling tibia gold tibia item runescape accounts Fiesta Silver Fiesta Gold Scions of Fate Gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium SOF Gold Age Of Conan Gold AOC Gold ArchLord gold tibia money tibia gold runescape accounts runescape gold cheap rs2 powerleveling buy ArchLord gold DDO Plat Dungeons and Dragons Online Plat

Adsız dedi ki...

bu çizgifilmden en iyi hatırladığım şey "Işıkosan...Umosan..."diye birbirine sarılan aşık çift...bütün bölümlerde ara ara bu ikisi sürekli aynı şeyi sölediği için hafızama kazınmış..:))