Pazartesi, Nisan 17, 2006

ALVİN VE SİNCAPLAR


Alvin, Simon ve Theodore Chipmunk kardeşlerin maceralarını anlatan bir çizgi filmdi. Bunların en cerzebelisi Alvin'di. Elebaşı oydu. Bunlar rock star falandılar galiba. Kendilerini evlat edinen Dave diye bir adamla yaşarlardı. Tuhaf gecelik entarisi gibi kıyafetleri vardı bu elemanların.

20 yorum:

Adsız dedi ki...

one of the best cartoons i have ever seen in my entire chilhood

Dalgic dedi ki...

Turkiye'de chipmunk olmamasi dolayisiyla "sincap desem hic degil, demesem o da degil" diye dugum etmistir netekim.

it's me maureen. dedi ki...

cok severdim,oyuncak kopegimin adını theodor koymustum hatta.bi kız chipmunk lar vardı ki akıllara zarar,cok sıkıcıydı.

odeziege dedi ki...

ya bunlar bi şarkılar sölerdi. inanılmaz ince sesleri vardı. hani şu şarkıları hızlandırınca çıkan ses gibi. ama cok güzel şarkılardı.

fragile dreams dedi ki...

sırf onların seslerini hissedebilmek için şarkıları hızlandırılmış versiyonlarıyla dinliyodum

sheadora dedi ki...

keske yeniden yayınlansa.cocuklugumun unutulmazları arasında..
almanya cocuk kanalları halen yayınlıyor..bizimkiler de dandik cizgi filmleri izletiyor cocuklara...

islekdemir dedi ki...

hep alvin olmak istemiştim nedense? hatta üstüme babamın XL kırmızı tişörtünü giyer öyle izlerdim:)) alvine benziyecem ya:!!

elmagnifico dedi ki...

bunu hbb (eyç bi bi) kanalı yayınlardı, ben de hep seyrederdim.

firat dedi ki...

ya işte budur..ben kız ark ıma sincap derim hatta arwin ki aslında alvin miş:D...ben bu çizgi filmin hastasıydım..kardeşimle alvin kawgası yapardık:)))

belirsizlik muadili dedi ki...

hbbde yayınlanıyodu.alvin esas oglandı zati.bi de saymınla teodor vardı biri şişmanca bööle yemek yemeyi seven digeri de gozluklu zekice bi tipti.bunların kız versiyonları da vardı onlar da sarkıcıydı.hatta bazı bölumlerde birlikte cıkarlardı.bi gun okulun onundekiheykeli kırmıslardı.mudur kim yaptı diye sormus hepsi ben yapmadım diince içlerinden biri doruyu soyleye kadar bi odaya kapatmıstı.kimse itiraf etmeyince kimin yaptıgını bulmak için aralarında mahkeme kurmuslardı.sonunda herkes heykel kırıldıgında yaptıkları işi yaparlarsa suclunun ortaya cıkacagını dusunmuslerdi.megersem bilmeden hepsi de heykelin kırılmasında iş birligi yapmıslar.tabi bunlar yaptıklarını tekrar ederken mudurun kırılan heykelin yerine koydugu yeni heykeli de kırmıslardı.onun yerine dahiyane bi fikir gelistirip (galiba bu fikri gozluklu olan saymın ortaya atmıstı)joleden heykelin aynısından yapıp koymuslardı.tam birbirlerini zekalarından dolayı tebrik ederken yagmur yagmıs heykelcik de bi gusel erimişti:))

hawk dedi ki...

tesekkürler.....
alvin basını genellikle derde sokan bi tipti diye hatırlıyorum...

Adsız dedi ki...

bunların çoookkk meşhur bir şarkıları vardı.. hatta şimdilerdede söleniyoo..allahını seven hatırlayan varsa o şarkının adını yazsın...

ulashima dedi ki...

hbb'den önce daha ben ilkokuldayken trt'de de yayınlanıdı (tevellüt 77, yaş 30) epey meşhur bir çizgi filmdir aslında. senelerdir kasetleri falan satılırmış diye duydum.

benim aklımda kalan tarafı ise şuydu. onların insan olduklarını zanneder, sincap (köstebek, fare, hamster vs.) olduğunu söyleyenlerle iddialı ve hararetli tartışmalara girerdim :)))

Adsız dedi ki...

su an gorene kadar tamamen unuttugum fakat hatirlamamla da "ahh olsa da simdi de seyretsek" dedigim muhtesem bir cizgi film..

turunc4u dedi ki...

Küçükken en sevdiğim çizgi film buydu :)

Adsız dedi ki...

Çocukluğuma dönmeyi bu çizgifilmleri görene kadar hiç bu kadar istediğimi hatırlamıyorum.En sevdiğim çizgifilm di çünkü ben de çok sakardım..

fanatik dedi ki...

yaa bukadar diyorum, daha iyiyisini seyretmemiştim, 2.sini sabırsızlıkla bekliyorum, bu sincaplar dostlar başınaaaaa :)

Adsız dedi ki...

YA BEN ONLARLA BÜYÜDÜM HELE O ŞARKI SÖYLEMELERİ VARYA DELİRİYODUMMMM NERDE ESKİ ÇİZGİ FİLMLER

Adsız dedi ki...

warhammer gold warhammer money warhammer accounts tibia money tibia gold tibia item runescape accounts buy runescape accounts runescape money runescape gold runescape gp runescape power leveling runescape powerleveling cheap rs2 powerleveling runescape equipment buy rs equipment runescape runes cheap rs2 runes runescape logs cheap rs2 logs runescape items buy runescape items runescape quest point rs2 quest point cheap runescape questpoint runescape gold runescape items runescape power leveling runescape money runescape gold buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape accounts runescape gp runescape accounts runescape money runescape power leveling runescape powerleveling tibia gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling runescape questpoint rs2 questpoint Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling Hellgate money Hellgate gold buy runescape logs buy rs2 items cheap runescape items Hellgate London gold Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold runescape items rs2 accounts cheap rs2 equipments lotro gold buy lotro gold buy runescape money buy runescape gold buy runescape runes lotro gold buy lotro gold runescape money runescape gold cheap rs2 powerleveling eve isk eve online isk buy runescape power leveling rs2 power leveling tibia gold tibia item runescape accounts Fiesta Silver Fiesta Gold Scions of Fate Gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium SOF Gold Age Of Conan Gold AOC Gold ArchLord gold tibia money tibia gold runescape accounts runescape gold cheap rs2 powerleveling buy ArchLord gold DDO Plat Dungeons and Dragons Online Plat

Adsız dedi ki...

benden çok kızkardeşim severdi bunu o ince, tiz bir sesle söyledikleri şarkıları vardı.