Pazartesi, Nisan 17, 2006

KAPTAN MAĞARA ADAMI


Yeni nesil Taş Devri'nin süper kahramanıydı. Wilma ile Betty gazeteci olmuşlar, her işe burunlarını sokuyorlardı. Bu yüzden ne zaman kötü adamı kızdırsalar adam bunları kaçırtıyor, kızlar "İmdaaatt kaptan mağara adamııı yetiişş" diye bağırınca bu dayı zopasını alıp uçarak kızları kurtarmaya gidiyordu. Yolda benzini biter, motoru tekler, arada yere düşerdi. Fena değildi, eğlenceli bile sayılırdı. Bu dayının en büyük özelliği, baştan ayağa kılla kaplı olmasıydı.

16 yorum:

Burak ŞAKIR dedi ki...

"Kaptan Mağara adamı geliyor anacıımmm!!" cıglıklarıyla zart diye gelir zort diye cozerdi sorunları anında..Superman'in telefon kulubesine inat, bi elbise askısının ardında hazırlanırdı ucmaya. Azcik saf falandi ama iyi kalpliydi :)
Bu arada, niye benim soyadım dogru duzgun cıkmıyor burda yahu,soyadım ŞAKIR, noktasız olcak:)

Judy Abbott dedi ki...

artık çok geç, Burak şakir olarak meşhur oldun:)

BURAK SAKIR dedi ki...

Valla yıllarca soyadımın doğru okunmasının mücadelesini verdim gerek uzun okul yıllarım gerekse kısa askerliğim süresince, o yüzden de burda da mücadele ruhumdan birşey kaybetmiş değilim:))
Ama "olsun be" deyiveresim geliyor bazen. İşte tek tesellim de Shakespeare'in etmiş olduğu bir kelam. Der ki; "İsmin ne önemi var, biz gülü başka bir isimle çağırsak o gül yine güzel kokardı". Şöyleydi unutmadıysam İngilizcesi de; "That which we call a rose by any other name would smell as sweet.."
O hesap yani, siz öyle deseniz de olur, dert değil :)) Sizin buraya koyduğunuz şarkılar yeter de artar bile bana, hatta artık "gori gori mogu mogu" diye imzalıyorum e-maillerimin sonlarını, uygun görürseniz öyle de hitap edebilirsiniz. Dostlarım bana artık GoriGori diye sesleniyorlar. (bu cümle de çeviri mi koktu ne?:))
Hadi kalın sağlıcakla, eylemlerinizin devamını dört gözle bekliyor olacağız.
Saygılarımla
GoriGori MoguMogu BURAK ŞAKlR

Adsız dedi ki...

Ne kadar cirkin bi canavarimsi bir tip aslinda ama o zamanlar bir o kadar da sempatik gelirdi, kaptan magra adami geliyor anaciigim hala kulagimda cinlar :)

Judy Abbott dedi ki...

"anaciiğim" yerine orijinalinde ne diyordu acaba? işte bir dublaj harikası daha.

Adsız dedi ki...

jenerikte de kaptan magaraadamInIn buyuk bir ozelliginden bahsediyor olmasI gerekir, kendisi dunyanIn ilk super kahramanIdir.

doubLeupon dedi ki...

işte en severek seyrettiğim kahramanlardan biri ;) o kadar saf ve o kadar ii kalpliki. ve müthiş te bir dublaj harikasıydı bu çizgi film. :)

Adsız dedi ki...

Bu adamım o kılla kaplı vucudundan neler çıkardı neler...
Bir keresinde bir rekora imza atmış, kendisinden nerdeyse 20 kat büyük bir dinazorvari bir hayvan çıkarmıştı... İçine nasıl sokmuşsa...hehehe :))
hey gidi günler hey...

firat dedi ki...

kaptan mağara adamının sopasının ucu acılır ateş cıkardı:D:D:D

Adsız dedi ki...

En sevdiğim olay sakallarının (yoksa koltuk altı kılımı bilemiycem :P) arasından şak diye birşeyler çıkarmasıydı :D


---Shevarash---

Adsız dedi ki...

off ya şimdi okuorumda kaptan mağara adamı ne yaaa
ehehehee kopardı beni kim bulmuş bu ismi yaaa

İLHAN dedi ki...

SÜPER BİR ÇİZGİ FİLMDİ...

______________________

Nerde o eski günler.. şimdi katır kadar olduk. ve düşünüyorumda şimdiki çizgi filmler hiç bir zaman bizim eski çizgi filmlerimizin tadında olmayacak.

onlar hep çocukluğumuzu renklendiren şeylerdi, o zaman ki çizgi filmler.. her çizgi film izleyişimizden sonra çocuk kalma ve oyunlarımıza olanca neşemizle devam etme arzusu ile dolardık...

şimdi ise her çocuk şiddet içerikli çizgi filmler ve filmlerle ve hatta genel anlamda programlarla büyüyerek, daha çabuk büyümek, çocukluktan kurtulmak ve şiddet dolu dünyaya kendi şiddetini katarak yaşamak ve dünayayı olanca güçleriyle daha yaşanmaz, kişilerde olanca kuvvetleri ile yaşatmaz olmaktadırlar...

halbuki bizim şeker kız candy'imiz öyle miydi? ya da heidi yahut buggs bunny?

hep dediğim gibi dünya hiç bir zaman iyi bir yer olmayacak... görebileceğiniz en güzel gün bu gündür. çünkü dün bu günden ne kadar güzelse, yarında bu günden o kadar kötü olacak... yaşamaya değen her anı yaşamaktan çekinmeyin... hoşçakalın...

sercan ali dedi ki...

bence bu çizgi filmin vurucu iki noktası vardı. birincisi burak şakir'in de belirttiği gibi o klasik cümleleri...bu konuda da seslendirmeyi yapanlara buradan kocaman bir aferin ve teşekkür borçluyuz. ikincisi ise bu tip vücudundan ne isterse çıkartırdı...müthiş bir yaratıcılıktı...

Adsız dedi ki...

taş devri en sevdiğimiz çizgifilmdi.kaptan mağara adamı da favori kahramanımızdı.bizim sınıfımızda da aynı kaptan mağara adamına benzeyen birisi var bize hep onu hatırlatıyo.ona kaptan mağara kadını diyoruz:)(bys)

malkavianprincess dedi ki...

ben bu kaptana uyuz olurdum nedense...wilma ve betty'nin de ona gösterdikleri saygı ve sevgiyi hic anlamazdım..annem cok severdi bu çizgifilmi,bunu da anlamazdım...şimdi bir zamanlar babamla evlenmiş olmasına bir anlam verebiliyorum..

Adsız dedi ki...

warhammer gold warhammer money warhammer accounts tibia money tibia gold tibia item runescape accounts buy runescape accounts runescape money runescape gold runescape gp runescape power leveling runescape powerleveling cheap rs2 powerleveling runescape equipment buy rs equipment runescape runes cheap rs2 runes runescape logs cheap rs2 logs runescape items buy runescape items runescape quest point rs2 quest point cheap runescape questpoint runescape gold runescape items runescape power leveling runescape money runescape gold buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape accounts runescape gp runescape accounts runescape money runescape power leveling runescape powerleveling tibia gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling runescape questpoint rs2 questpoint Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling Hellgate money Hellgate gold buy runescape logs buy rs2 items cheap runescape items Hellgate London gold Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold runescape items rs2 accounts cheap rs2 equipments lotro gold buy lotro gold buy runescape money buy runescape gold buy runescape runes lotro gold buy lotro gold runescape money runescape gold cheap rs2 powerleveling eve isk eve online isk buy runescape power leveling rs2 power leveling tibia gold tibia item runescape accounts Fiesta Silver Fiesta Gold Scions of Fate Gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium SOF Gold Age Of Conan Gold AOC Gold ArchLord gold tibia money tibia gold runescape accounts runescape gold cheap rs2 powerleveling buy ArchLord gold DDO Plat Dungeons and Dragons Online Plat