Pazartesi, Nisan 17, 2006

PEMBE PANTER

pembo
Herkes ıslıkla Pembe Panter'in müziğini öttürürdü, kendisi bizim ailede kısaca Pembo diye bilinirdi çünkü babam pek severdi bunu, bi samimiyetimiz vardı yani, pembo aşağı pembo yukarı ahahaah. Sessiz sakin dolaşır, olayları çözer, kuyruğunu eline alır sallardı. Bunun da belalısı yerden bitme pardesülü müfettiti. Peter Sellers'in oynadığı Pembe Panter filmleri serisinden sonra popülaritesi tavana vurmuştu.

11 yorum:

Adsız dedi ki...

pembe panterin ilk çizgifilmleri
bahsettiginiz filmin jeneriği için yapılmıştı.ardından pembe panter çizgifilmleri dizi olarak üretildi..

Adsız dedi ki...

cizgifilmden cok filmler yer etmis ben de. yillarca abimle mufettis ve usagini canlandirdik. abim muffettis olur eve/odaya girerdi. ben de onceden bi yere saklanip bi yerden uzerine atlar saldirirdim. ondan sonra yarim saat filmdekilere benzer hareketlerle kapis dur. cok eglenirdim ama simdi simdi dusununce aslinda hersey abimin beni pataklamayi mesrulastirmak icin kurdugu seytanca bi plan miydi acaba diye killandim bak.
emre

E.C. dedi ki...

filmleri de cizgifilmi de muhtesemdir. cocuklar icin olduguna inanasim gelmio her izledigimde.

Adsız dedi ki...

Benim bir tane pembe panter oyuncağım vardı,o dönem herkesin vardı..O dönem 70lerin sonuydu:):)Ve ben kazık kadar olup annem artık onu attığında çok üzülmüştüm..O derece severim yani pembe panteri,çizgi ve hakiki filmleriyle beraber...

Judy Abbott dedi ki...

filmler harikulade bence, Çinliyele müfettişin birbirlerine girmesini ne zaman izlesem yarılırım gülmekten, o derece yani.

Adsız dedi ki...

garip benim de babam çok severdi pembe panteri, nedendir acaba?

Kısa olması, ya da acaba içinde bizim kültürümüzle alakalı sadece babaların anlayabildiği bir bilinç altı mesaj mı var :)

Şimdi bakınca biraz silik gelse de, o zaman zevkle izlediğimiz bir çizgi filmdi.

sid dedi ki...

pembe panterin müziğinede özel bir parantez açmak lazım sanırım kısaca balum balum olarak bildiğimiz bu şarkı henry mancini ye ait mükemmel bir caz parçası olarak müzik tarihine geçmiştir.

Adsız dedi ki...

introsunu hala olsa defalarca izlerim..
"durum durum" diye başladı mı değmeyin keyfime

Adsız dedi ki...

anaokulda perdelerimiz pembe panterdi...ahh be ne güseli çizgi filmler..ne kdr çok izlerdik gerçi ben hala izliyorum...pembe panter favoriydi..galba pembe oluşu cezbediodu kızız ya =)

Adsız dedi ki...

En acıdığım çizgi karakterlerden biriydi bu pembo;zira sadece kendi üzerinde hep yağmur yağan bir bulutla dolaşırdı ve şanssızlık peşini bırakmazdı bir türlü. Hele bir bölümünü hiç unutmam;açlıktan ölmek üzereyken kitaptan kestiği balığı tavada kızartıp yemeye çalışırken kediyle bir kaçma kovalama sahneleri vardı,o kağıt balığı yiyebilsin diye dua ettiğimi hatırlıyorum...yazıııııkk

Adsız dedi ki...

warhammer gold warhammer money warhammer accounts tibia money tibia gold tibia item runescape accounts buy runescape accounts runescape money runescape gold runescape gp runescape power leveling runescape powerleveling cheap rs2 powerleveling runescape equipment buy rs equipment runescape runes cheap rs2 runes runescape logs cheap rs2 logs runescape items buy runescape items runescape quest point rs2 quest point cheap runescape questpoint runescape gold runescape items runescape power leveling runescape money runescape gold buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape accounts runescape gp runescape accounts runescape money runescape power leveling runescape powerleveling tibia gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling runescape questpoint rs2 questpoint Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling Hellgate money Hellgate gold buy runescape logs buy rs2 items cheap runescape items Hellgate London gold Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold runescape items rs2 accounts cheap rs2 equipments lotro gold buy lotro gold buy runescape money buy runescape gold buy runescape runes lotro gold buy lotro gold runescape money runescape gold cheap rs2 powerleveling eve isk eve online isk buy runescape power leveling rs2 power leveling tibia gold tibia item runescape accounts Fiesta Silver Fiesta Gold Scions of Fate Gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium SOF Gold Age Of Conan Gold AOC Gold ArchLord gold tibia money tibia gold runescape accounts runescape gold cheap rs2 powerleveling buy ArchLord gold DDO Plat Dungeons and Dragons Online Plat