Çarşamba, Nisan 19, 2006

MARCO


Minik yavruları ağlat ağlatabildiğin kadar ekolünden, acıklı bir çizgi film de Marco'ydu. Marco ailesiyle İtalya'da yaşardı, babası da doktordu, ama fakirlere parasız baktığından borçlar almış yürümüş, Marco'nun annesi de Arjantin'e çalışmaya gitmişti. Gel zaman git zaman anneden ses çıkmaz olunca Marco kalkıp Arjantin'e gitmiş, annesini aramaya koyulmuştu. Zaten asıl ağlatıcı sahneler bundan sonra başlamıştı. Her bölümde tam o geldiğinde annesi gitmiş olur, izleyenlerin gözlerinden yaşlar boşalırdı. Neyse ki mutlu sonla biterek bunalttığı yüreklere biraz su serpmişti.

17 yorum:

kerem dedi ki...

Marko da sürükleyici ve duygusal çizgi filmlerdendi.Ben onu hep iyi aile çocuğu gibi görmüş ve hep kıskanmışımdır.Ama yaşadığı olaylar sonucu kötü bir çocuğa dönüşmesinden de hep endişe etmişimdir.Hani anne ve babanızın yanında bir filmi izlerken açık bir sahne olurda utanırsınız ya...İşte Marko'nun zor durumlarında da o ruh haline bürünürdüm acaba ne yapacak diye.Şimdi yayınlansa bidaha izlerim.Vay bee ...Ne günlerdi.

Adsız dedi ki...

Marko'nun annesinden ayrildigi sahne Japonya'da "butun zamanlarin en aglatici ikinci cizgifilim sahnesi secilmistir"...

b'locked dedi ki...

birincisi hangisi
grave of the fireflies mı

gokhan dedi ki...

içim acıya acıya izlerdim çok severdim bu nasıl güzel harika bir çizgifilmdi. marko şişe yıkayarak para kazanıyordu. hatta filmin müziğide şöyleydi "çav marko çaaaavv, çav marko çav çav marko" :D ya bu çizgi filmi kimse hatırlamıyor etrafımda.

ulashima dedi ki...

annesini arayan marco'nun hikayesi çocuk kalbi romanının içinde de vardır...inanmazsanız bakabilirsiniz.

Adsız dedi ki...

ben bun bi masal olarak okumuştum adı da alpler den andlereydi daha karışıktı ama genel olarak boyleydi en sonunda annesini birinin evinde hasta buluyodu ama sonra iyileşiyodu mutlu sondu yani.

Adsız dedi ki...

aylardır bu çizgifilmin adını düşünüyordum, hayal meyal hatırlıyorum... gözyaşlarımızı tutamaz, annemize daha bir candan sarılırdık...

Adsız dedi ki...

O dönemde acımayı,sevmeyi paylaşmayı,yardımlaşmayı,bu içler acısı dizilerle öğrendik.Şeker kız Candy'le kimsesizleri,Flanderlerin köğeğiyle acıların çocuğunu...Amma psikopatça.Hoş şimdi sadist çizgi filimler var.Nefret ediyorum.Şimdiki veletler sadece öldürmeği biliyorlar...yaşatmaksa gene bizim kuşağa kaldı.Marko annesini buldu mu bilemem ama ben üzüntüden diziyi sonlandıramamıştım.Akibetini bilen varsa paylaşsın.Gerçekmiş gibi ağladığımıza göre sormakta hakkım.

Adsız dedi ki...

Eeeveeetttt hatırladım. o yıllarda ilkokul 2 mi 3 mü neydi... Ahhh maaazi(((

Adsız dedi ki...

warhammer gold warhammer money warhammer accounts tibia money tibia gold tibia item runescape accounts buy runescape accounts runescape money runescape gold runescape gp runescape power leveling runescape powerleveling cheap rs2 powerleveling runescape equipment buy rs equipment runescape runes cheap rs2 runes runescape logs cheap rs2 logs runescape items buy runescape items runescape quest point rs2 quest point cheap runescape questpoint runescape gold runescape items runescape power leveling runescape money runescape gold buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape accounts runescape gp runescape accounts runescape money runescape power leveling runescape powerleveling tibia gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling runescape questpoint rs2 questpoint Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling Hellgate money Hellgate gold buy runescape logs buy rs2 items cheap runescape items Hellgate London gold Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold runescape items rs2 accounts cheap rs2 equipments lotro gold buy lotro gold buy runescape money buy runescape gold buy runescape runes lotro gold buy lotro gold runescape money runescape gold cheap rs2 powerleveling eve isk eve online isk buy runescape power leveling rs2 power leveling tibia gold tibia item runescape accounts Fiesta Silver Fiesta Gold Scions of Fate Gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium SOF Gold Age Of Conan Gold AOC Gold ArchLord gold tibia money tibia gold runescape accounts runescape gold cheap rs2 powerleveling buy ArchLord gold DDO Plat Dungeons and Dragons Online Plat

Adsız dedi ki...

maymununun adı da amedyo idi. bu nedenle ahmet adındaki arkadaşlarımıza uzun zaman amedyo diye seslenir olmuştuk...

Commodore64 dedi ki...

bi de abisi vardı sanırım adı tonyo idi. en sonunda annesine kavuşuyordu arjantinede sanırım. çok güzeldi ve sonra milliyet bunun çizgiromanını basmıştı.

Commodore 64 dedi ki...

bu da ogüzel çizgifilmin jeneriği:

http://www.yasaktube.com/izle.php?tag=marco+japan&type=tag&video_id=cyH5BctjWSsbu d

sevgiler

serkan gürbüz dedi ki...

sonunda sanırım annesı hastayken bulmustu bır manastırda dersın basına otururdum televizyon karşımda ders calısmak yerıne bunu ızlerdım.eve annem gelıncede hemen televızyonu kapatıp derse bakardım :D

Adsız dedi ki...

çocuklarımla izliyordum adını hatırlayamamıştık ne güzeldi 50 yaşın üzerindeyim şimdi yayınlansa gene izlerim

Adsız dedi ki...

marco beni çocukluğumda çok ağlatmıştı iyiki annesini buldu yoksa depresyona girerdim

Adsız dedi ki...

izlereken karnıma agrılar giriyodu midem bulanıodu sıkıntıdan:) ulan ne cizgifilmmis bee.. valla 4.snıftaydım ozaman ve babam uzaklarda calısıodu dayanamayıp caktırmadan aglardım oooooooooff of..