Çarşamba, Nisan 19, 2006

KUMKUM


En eski çizgi filmlerdendi, sevgili Gaye arkadaşım bunun özellikle hastasıydı. Hatta en baştan beri siteye Kumkum'u koymadık diye bize kızmıştı kulakları çınlasın! Kumkum taşdevrinde yaşayan bir gurup çocuğun maceralarını anlatırdı.Bunlar dağ başında yaşar, başlarını düzenli olarak belaya sokarlardı. O zamanlar İstanbul'da Kumkum çocuk mağazası bile açılmıştı.

19 yorum:

Elmira C. dedi ki...

ya asil bunu unutamam..

Elmira C. dedi ki...

hem cizgifilmden dolayi hem de kumkum'dan aldigim pembe ayakkabilar yuzunden unutamam. sirf alalim diye ayagima kucuk gelmesine ragmen "oldu oldu" demistim de, eve geldikten sonra giymem mumkun olmamisti.

elmagnifico dedi ki...

bunu hiç hatırlamıyorum. video ya da müziği var mıdır bir yerlerde acep?

violet dedi ki...

hatta bağdat cad.desine yakın çok küzel bi dükkanı vardı sanırım girişinde bi köprü vardı, orası bana şato gibi gelirdi... ağlar zırlar bzimkileri oraya götürürdm. deli gb 'nie kapandı' die sayıklamıştımi hala sorarım nie kapandı :)

belirsizlik muadili dedi ki...

aha bunu bende hatırlayamadım??yetişemedik buna herhal?

TEVFIK1975 dedi ki...

buna yetişmek için mutlak surette 30'un üstü olmak lazım. ben 31'im ve hayal meyal hatırlıyorum. Konusunu hatırlamıyodum. Hafızam sağlamdır ama bu sitede görmesem ömür boyu aklıma gelmezdi. O derece eski yani. Bi de tekrarları da verilmedi herhalde hiç. Özellikle mağazasını iyi hatırlıyorum:)

Adsız dedi ki...

kumkum,'u ailse mağraya bırakıyordu , aplam halen hatırlayıp üzülür

Osman dedi ki...

Nostalji muhabbeti olduğunda Kumkum'u hatırlıyor musunuz diye arkadaşlarıma sorup duruyodum, en sonunda google grafikler'e sordum ve buldum. Evet 33'üm ve çocukken en çok sevdiğim bir çizgi filmdi.

Ulku dedi ki...

Sonunda! Yıllardır yaşıtlarım bile bana Kumkum diye bir şeyi uyduruyormuşum gibi bakardı!!!

volkan dedi ki...

:) aradım, bulunca da sırıttım hınzırca :))

Kumkum! Televizyonun akşam saat 19:00'da açılıp 23:00-24:00 civarı İstiklal Marşı ile kapandığı yıllardı...

Bir de ilkel bir Tarzan çizgi filmi vardı.

Çocuk olmak varmış...

Adsız dedi ki...

Çocukluğumuz kardeşimle oyun uydurmakla geçti. En sevdiğimiz oyunlardan biri de KUMKUM'culuktu!!!Legolardan mağaralar yapar kendi çapımızda o gün seyrettiğimiz bölümü oyun haline getirirdik.Sanırım kardeşimin içine tiyatro sevgisini yerleştiren ilk oyunumuzdur. Hatırlattığınız içn teşekkürler...

Adsız dedi ki...

Hatırlamazmıyım.. 75 76 lı yılların filmiydi...

Adsız dedi ki...

http://www.youtube.com/watch?v=V90TeXn4A50
Açılış videosu burda

Tutankamon dedi ki...

Valla uzun yıllar ne zaman eski çizgi filmler muhabbeti olsa ben "ya bi de kumkum vardı hatırlayanınız yok mu" diye sordum ama hiç kimse hatırlayamıyordu. Halbuki benim en çok sevdiğim çizgi filmlerdendi, ben de "ulan benden başka hatırlayan yok acaba ben mi başka gezegenden geldim" diye düşünür dururdum :-) Burda kumkum ile ilgili bunca hatırlayanı görünce, ne yalan söyleyim, çok sevindim. Hem de hiç az buz değilmiş hatırlayan sayısı. Evet her nedense bir çok çizgi filmin tekrarı oldu, ama kumkum un tekrarı olmadı hiç. Ve sanırım kumkum uzun dönem oynayan çizgi filmlerden de değildi. Yani bir "Heidi" ya da "vikingler" i düşünürseniz onlara kıyasla daha az ekranda kaldığını hatırlarsınız. Bir dönem yayından kalktıktan sonra (aradan bir zaman geçmişti) yeniden yayınlanmaya başlamıştı da annem "kumkum yeniden başlıyormuş" diye bana müjdeyi vermişti, o günü unutamam hiç, çok sevinmiştim.

commodore64 dedi ki...

Bunu bulmak benim için çok zor oldu ama şimdi gördüm ki aslında açılış videosunu birisi çoktan koymuş, http://www.yasaktube.com/izle.php?tag=kemushikun80&type=username&video_id=V90TeXn4A50

şu da kapanış videosu:

http://www.yasaktube.com/izle.php?tag=kemushikun80&type=username&video_id=AXNe3JYlbA0

mehmet dedi ki...

Ya bu kumkum mağazası neredeydi?Sanki bağdat caddesinde Şaşkınbakkal'da Kazım Kulan işmerkezinde miydi???Bütün eski japon çizgi dizileri indirdim bir tek kumkumla yavru geyik bulamıyorum. elinde olan varsa lütfen söylesin. teşekkürler

Silencer dedi ki...

şimdi yerinde happy moons var.

bir bölüm var yutupta.

Mehmet dedi ki...

teşekkürler silencer

Commodore64

altay dedi ki...

Bağdat caddesindeki dükkana gitmek için sızlanıp dururdum. Kumkum'u orada göreceğimi zannediyordum herhal...