Pazartesi, Nisan 17, 2006

JUMBO JET SET

jumbo jet set
Bu da Yakari ve Musti gibi "Uykudan Önce" programında yayınlanan çizgilerden biriydi, Jumbo isimli çok şeker bir yavru uçağın (?????) maceralarını anlatırdı. Çok ta gaza getirici bir şarkısı vardı, bu eleman uçarken aşağıdan koyunlar, öküzler Jumbooo diye bağırırdı, tabii ben de hemen gaza gelir söylerdim. İşte ben uzun yıllar Jumbooo Juumbooo diye bağıra bağıra dolandım ortalıkta.

12 yorum:

Adsız dedi ki...

Küçük büyük herkes Jumboo derdi.. bazen ailecek tv izlerken çizgi filme denk geldiğimizde ailenin en büyük çocuğu olarak benim zamanımda çizgi filmler daha güzeldi demeyi ihmal etmiyorum elbet:) annem Jumbo yu çok severdi.. hala bazen Jumbooooooo diye bağırır:)

Burak ŞakIR dedi ki...

Bu Jumbo'yu izlediğim yıllarda uzaya karşı karşı konulmaz bir şekilde merak duyuyordum. Bir keresinde hiç unutmam, Hürriyet'in TV ekinde Jumbo'nun o bölümde bir uzaylı ile karşılaşacağı yazılmıştı ve ben de aslında o gün çok uykum olmasına karşın, "uzaylıyı nasıl çizmişler acaba" merakım yüzünden oturup beklemiştim:) Nasıl çizcekler işte, çiziktirivermişlerdi öyle bişeyler, artık ben de o zaman için bilimkurgu mu bekliyordum ne Jumbo'dan..:)
burak şaklr

Adsız dedi ki...

filmin kahramanı olan sevimli uçağın adı "Jimbo", filmin gerçek adı da "Jimbo and the Jet Set" idi.
İnternette ararsanız da sadece bu şekilde bulabilirsiniz.

E.C. dedi ki...

ayiptir herseye yorum yazmayayim diyorum ama sabrim zorlaniyor. bunu da bildim yahu. yasamamisiz sanki, replicantmisiz da beynimize yuklenmis gibi hepsi. gunde kac saat cizgifilm seyrettim de boyle oldum bilmem ki. doyamamisiz. o zamanlar uyduruk cizgifilmler yokmus, bakinca daha iyi anladim.

kerem dedi ki...

Jumbo çizgileri basit ama hikayesi merak uyandırıcı bir çizgi filmdi.Hava alanındaki tüm taşıtlarla konuşurdu bu sevimli dev uçak.Ama biraz sakardı. O yüzden her macerada başına ne gelicek diye meraklanır dururduk.trt de izlediğimi hatırlıyorum.Zaten bu çizgi film klasiklerinin en iyilerini trt vermiştir hep.Bi de jenerikte Jumbooooo! Jumbooooo! diye bağrılır ve jenerik Jummmboooaouoo! diye bir haykırışla biter ve bir cam kırılması ya da bir yere çarpma sesi gibi birşey duyardık. Bu da bize daha çizgi film başlarken Jumbo nun ne kadar sakar olduğunu hissettirirdi.

güzel koku dedi ki...

kacırmazdım!!
masum ucak
:)

peksimet dedi ki...

Biz küçükken ne çok cizgifilm yayinlamışlar her telden çalmışlar bilimkurgu,korku,komedi,yarışma,şiddet butun bunları içeren çizgifilmleri izliyerek değişik karakterlere ruh yapısına sahip olduk.Şimdi dkkat ediyorum hiç çizgifilm yok şimdi çocuklardan çok bayanlara özen gosteriyorlar sabahin korunde bayan programlari hatirliyorum sabah 06.30 gibi çizgifilmler başlar 11.00-12.00 ye kadar sürerdi bizde tv başında mesai yapardık.Şimdiki çocuklar bence çok şanssız ne adam gibi çizgifilmleri var nede çocu saatleri.Şimdikiler kutlar vadisi ile buyudu piskopat bir nesil ortaya çıkacak benden soylemesi ;) Arkadaşım boyle bir site içinde çok teşekkür ederim bulmak istediğim ama adını hatırlayamadığım için ark lara sorduğum onlarda hatırlayamayınca çıldırma oktasına geldiğim bütün çizgifilmlerin adı var burada akıl ve ruh sağlığımın düzelmesinde yardımcı olduğun için tekrar teşekkür ederim.

Adsız dedi ki...

oley oley Jumbooooo

Tolga Açan dedi ki...

Kahramanımız olan uçağın adı Jumbo değil "JIMBO" idi. Jenerikte de sürekli bu ismi söylerlerdi. Hatta giderek yükselen bir tonda tekrarlarlardı, en sonunda da bizim Jimbo kontrol kulesinin içinden geçerken (belki de sadeceçok yakın geçtiği içindir) oradaki bıyıklı amca, ki kendisi Jimbonun en yakın arkadaşıydı, cam kırılma sesleri arasında uzun uzun Jimbooauaouoooo.. diye bağırırdı :)

ulashima dedi ki...

şimdi bu jimbo isminin hikayesi şudur ki, yeni jumbo jetin tasarımında ölçüler (inç ve cm) ters alınmış o yüzden uçak küçük çıkmıştı. ona da "jumbo" jetliği yakıştıramadıklarından jimbo diyorlardı.

Adsız dedi ki...

warhammer gold warhammer money warhammer accounts tibia money tibia gold tibia item runescape accounts buy runescape accounts runescape money runescape gold runescape gp runescape power leveling runescape powerleveling cheap rs2 powerleveling runescape equipment buy rs equipment runescape runes cheap rs2 runes runescape logs cheap rs2 logs runescape items buy runescape items runescape quest point rs2 quest point cheap runescape questpoint runescape gold runescape items runescape power leveling runescape money runescape gold buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape accounts runescape gp runescape accounts runescape money runescape power leveling runescape powerleveling tibia gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling runescape questpoint rs2 questpoint Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling Hellgate money Hellgate gold buy runescape logs buy rs2 items cheap runescape items Hellgate London gold Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold runescape items rs2 accounts cheap rs2 equipments lotro gold buy lotro gold buy runescape money buy runescape gold buy runescape runes lotro gold buy lotro gold runescape money runescape gold cheap rs2 powerleveling eve isk eve online isk buy runescape power leveling rs2 power leveling tibia gold tibia item runescape accounts Fiesta Silver Fiesta Gold Scions of Fate Gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium SOF Gold Age Of Conan Gold AOC Gold ArchLord gold tibia money tibia gold runescape accounts runescape gold cheap rs2 powerleveling buy ArchLord gold DDO Plat Dungeons and Dragons Online Plat

wow gold dedi ki...

But God wow gold is going to do wow gold it His own wow gold way. (Is. 33:8; 59:7; nike shoes Lev. 26:22) You rolex have put off buy wow gold the calamitous buy wow gold day and brought near buy wow gold a reign of terror. jordan shoes (Amos 6:3) There cartier is no Gad cheap wow gold damn tomorrow! cheap wow gold 8/14 Every one cheap wow gold of you probably sport shoes had Bush Nazis omega disabling your opponents! world of warcraft gold Whether they world of warcraft gold thraxed them, broke world of warcraft gold their bones, poisoned casual shoes them, or falsely rolex watches condemned them; cartier watches you have been omega watches chosen to represent replica watches the USA. (1 Peter wholesale watches 2:9) Is that the cheap watches United Sh*thead Army?